2017 Lojistik Ödülleri Jürisi  
     
 
İlker ALTUN - Aysberg Basın Yayın İdari Direktörü
 

1960 yılında Samsun’da doğan İlker Altun, lisans eğitimini basın yayın alanında yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde iktisat yüksek lisansı yapan Altun, aynı alanda doktoraya devam ediyor.

30 yıla yakın süredir gazetecilik yapan İlker Altun, 1985 yılında Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND)  bünyesinde, uluslararası taşımacılık dergisi hazırlamaya başladı. UND’nin Sesi Dergisi’nin 195 sayısını hazırlayan Altun, 1994 yılından bu yana, kendisinin kurduğu Aysberg Basın Yayın San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde yayınlanan Kargo Haber, Intermodal, Kasa, Taşımacılık Rehberi, Aysberg tv gibi yayınları yönetiyor.

27 yıldır taşımacılık ve lojistik sektöründe çalışan İlker Altun, 2004 yılından bu yana logitrans Transport Lojistik Fuarı’nı organize eden EKO Fuarcılık Ltd. Şti.’yi kurarak sektöre uluslararası bir fuar kazandırmıştır. Şimdi de şirketi ve fuarı dünya ligine taşıyan İlker Altun dünyanın en büyük ilk 10 fuarcılık şirketlerinden olan Messe Münih International ile ortak olarak EKO MMI Fuarcılık Ltd. Şti.’yi kurmuştur.

Lojistik Ödülleri’ni de başlatan ve organizasyonunu üstlenen İlker Altun’un derlediği ‘Ben Demiştim’, Saffet Ulusoy’un biyografini içeren ‘Aklımda Kalanlar’ ve U.N RO-RO İşletmeleri’nin satış sürecine ışık tutan ‘Unutulmasın Diye’ isimli kitapları bulunuyor.

     
Bülent AYMEN - TİM Lojistik Konseyi Başkanı
 

28.03.1963 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini 1985 yılında bitirdi. Aile şirketleri olan Cemay Meyan Kökü Sanayi ve Dış Ticaret, Sabay Lojistik ve Sabay Denizcilik firmalarında 1985 yılında göreve başladı. Şu anda Cemay Dış Ticaret, Sabay Denizcilik ve Sabay Lojistik firmalarında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu Üyeliği ve TİM Lojistik Konseyi Başkanlığı  görevlerini yürütmektedir

     
Erol BARIŞ - Kargo Haber Dergisi Haber Müdürü
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2003 yılında mezun olan Erol Barış, çalışma hayatına Milliyet Gazetesi ile başladı.

Daha sonra Dünya Gazetesi ve çeşitli yayın gruplarında yazı işleri müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği yaptı. 2015 yılında Aysberg Basın Yayın ailesine katıldı.

İyi derecede İngilizce bilen Erol Barış, ekonomi alanında uluslararası sivil toplum kuruluşlarında da görev almaktadır.

     
Altınay BEKAR - EKO Fuarcılık Fuarlar Müdürü
 

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirdi. Çalışma hayatına Ulusoy Holding’de başladı ve Dış İlişkiler Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. TGRT’de Dış Haberler Editörü olarak çalıştı. Bir dönem İngilizce Öğretmenliği yaptıktan sonra 2000 yılında Aysberg Basın Yayın’da Dış Haberler ve Dış İlişkiler yöneticisi olarak göreve geldi. 2005 yılında Eko Fuarcılık kadrosuna katıldı. Halen Eko Fuarcılık Fuarlar Müdürü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Intermodal Magazine Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir.

     
Nurten BERBEROĞLU - Ara Medya Genel Müdürü
 

1968'de İstanbul da doğdu. Tüm eğitimini İstanbul’da aldı. En son Açık öğretim İktisat bölümünü bitirdi.

Meslek hayatına vekil öğretmenlik yaparak başladı. Bir yıl sigorta ekspertizlik hizmetleri yapan bir şirkette, ardından da uluslararası nakliye sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette bir yıl çalıştı.
Nakliye şirketinde çalışırken yayıncılık yapan bir şirketten teklif aldı ve sektör değiştirdi. 2006 yılından beri Aramedya isimli kendi şirketinde çalışmaktadır. Aramedya, otomotiv sektörüne yönelik üç ayrı sektörel yayın çıkarmakta olup, bazı müşterilerine ajans hizmetleri de sunmaktadır.

Nurten Berberoğlu, farklı ülkeler görmeyi, araç kullanmayı, çocukları ve müziği çok sevmektedir…
     
Emre ELDENER - UTİKAD Başkanı
 

Kasım 2016’da UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Emre Eldener, 1969 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 1987 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1991’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Emre Eldener’in aynı zamanda ABD’de Baldwin Wallace Üniversitesi’nden MBA derecesi vardır.

1991-1997 yıllarında ABD’de uluslararası ticaret ve üretim mühendisliği alanında çalışan Eldener, 1998 yılında KITA Ulaştırma Hizmetleri ve Tic. A.Ş’ye katıldı.  Halen KITA’nın hem hissedarı, hem de CEO’sudur. KITA halen 5 ülkedeki 10 şubesiyle lojistik hizmet vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Emre Eldener ayrıca;

  • Gümrük ve Ticaret Konseyi Üyeliği,
  • TİM-Türkiye İhracatçılar Meclisi Lojistik Konseyi Daimi Üyeliği,
  • FIATA Hava Kargo Enstitüsü Üyeliği yapmakta ve
  • UTİKAD’ın FIATA Diploma eğitim programında proje taşımacılığı derslerini vermektedir.
     
Turgut ERKESKİN - FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı
 

Turgut Erkeskin, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1980 yılında Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olmuştur. Eğitimini yabancı dil öğrenimi için bir süre yurt dışında sürdüren Erkeskin, 1985 yılında taşımacılık sektörüne girerek iş hayatına atılmıştır.

1985-1988 yılları arasında denizcilik ve taşımacılık sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından birinin İstanbul’daki genel müdürlüğünde ve 1988 yılında aynı şirketin Romanya temsilciliğinde çalışmış olan Erkeskin 1988 yılında kendi şirketi olan Genel Transportu kurmuştur. 

2010-2016 yılları arasında Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Turgut Erkeskin, halihazırda UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu (FIATA) Başkanlık Divanı’nda Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. DEİK Lojistik İş Konseyi Başkanlığını görevini yürüten Erkeskin, taşımacılık ve lojistik sektörünü İTO Meclis Üyesi olarak 21 No’lu Taşımacılık ve Lojistik Komitesi’nde de temsil etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Turgut Erkeskin ayrıca;

  • BALO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği,
  • TOBB Ulaştırma–Lojistik Meclis Başkan Yardımcılığı,
  • FIATA Multimodal Taşımacılık Enstitüsü Denizyolu Çalışma Grubu Üyeliği,
  • ECO Örgütü Lojistik Dernekleri Federasyonu ECOLPAF Kurucu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
     
M. Vahit MAHMATLI - Maya Yayınları Genel Müdürü
 

1960 Niğde doğumlu olan M. Vahit Mahmatlı, 1983 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Lojistik, taşımacılık ve üstyapı alanlarında dergiler ve çeşitli konularda da kitap yayıncılığı yapan şirketini 1990 yılında kuran M. Vahit Mahmatlı profesyonel iş hayatını halen sahibi olduğu kendi firmasında sürdürmektedir.

M. Vahit Mahmatlı 2010 yılında gerçekleştirilen ilk Lojistik Ödülleri yarışmasından bu yana Lojistik Ödülleri jüri üyeliğini aralıksız olarak sürdürmektedir.

     
Vahap MUNYAR - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili
 

1958 yılında doğdu. 1980’de İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’ne bağlı Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi) bitirdi. Üniversitede öğrenciliği sırasında, 1978’de bir arşivde gazete keserek mesleğe ilk adımı attı. 1979’da Anka Ajansı’nın İstanbul ofisine geçti. 1980 yazında Ulusal Basın Ajansı’na (UBA) girdi. 1981’de yolu o yılın mart ayında ekonomi gazetesine dönüşen Dünya Gazetesi ile kesişti. Aynı yılın sonunda Tercüman Gazetesine geçti ve İstihbarat Servisi’nde 2.5 yıl muhabir olarak görev yaptı.

1984’te Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’ne muhabir olarak girdi. Hürriyet’te iken Başbakanlık Basın Yayın’ın bursuyla 6 aylığına İngiltere’ye dil eğitimine gitti. Dönüşünde (Mayıs 1987) yeni kurulan Söz Gazetesi’nin 4 yazı işleri müdüründen biri oldu. 6 ay sonra, gazetenin yayın hayatına başladığı gün ayrıldı. Aynı yılın kasım ayında geçtiği Milliyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde 5 yıl görev yaptı. Ekim 1992’de Hürriyet’e Ekonomi Müdür Yardımcısı göreviyle döndü. 4-5 yıl sonra Hürriyet Ekonomi Müdürü oldu. Bu göreviyle birlikte köşe yazılarına da başladı. 

Hürriyet Ekonomi Müdürlüğü’nü 15 yıl aralıksız sürdürdü. 2012’de kendi isteğiyle yöneticilik görevini bırakıp, sadece köşe yazılarına odaklandı. Halen Hürriyet’te ekonomi yazarı olarak görevini sürdürüyor. 2002 yılından bu yana yönetiminde bulunduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde (TGC) halen Başkanvekili olarak görev yapıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medya ve İletişim Meclisi’nin kurucu başkanlığını üstlendi. 3 yıllık başkanlık görevini yürüttüğü Meclis’te halen Başkan Yardımcısı görevini sürdürüyor. Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği, Darüşşafaka Cemiyeti Danışma Kurulu Üyeliği, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) yönetim kurulu üyeliği, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu üyeliği, Gülsan Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği, sosyal amaçla katkı vermeye çalıştığı görevler arasında yer alıyor.

     
Selçuk ONUR - Lojistik Ekipmanlar Dergisi Genel Müdürü
 

29 Aralık 1959'da Samsun'da doğdu. İTÜ Sakarya Meslek Yüksek Okulu Turizm İşletmeciliği 1983 mezunudur. Gazetecilik mesleğine 1986 yılında düzeltmen olarak girdiği ve 3 kez yeniden döndüğü DÜNYA Gazetesi'nde başladı. Burada; sayfa sekreterliği, muhabirlik, yurt haberleri şefliği, gazete editörlüğü görevlerinde bulundu. Yayına başladığı 2004 yılından 2010 yılına kadar DÜNYA bünyesinde yayınlanan haftalık denizcilik ve lojistik gazetesi PERŞEMBE ROTASI'nı yönetti. Ayrıca, DÜNYA'nın haftalık olarak çıkardığı Almanya baskısını 10 yıl (şu anda yayınlanmıyor) ve Hollanda baskısını ise 6 yıl o hazırladı.

DÜNYA Gazetesi'ndeki görevinden 2010 yılının nisan ayında ayrılan Onur, imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü olduğu www.lojiport.com, www.bustruck.net , www.fastenerturkey.com , www.havasahasi.net internet siteleri ile LOJİSTİK EKİPMANLAR ve BUS&TRUCK adlı dergiyi yönetmektedir.

Mesleki deneyimleri
1988-1990 Mobilya Dekorasyon Dergisi'nde Yazıişleri Müdürlüğü

2001-2002 Türkçe ve Almanca olarak yayınlanan Avrupa Türk İşadamları Birliği'nin (ATİAD)?aylık dergisinde genel yayın yönetmenliği ve TRADE POINT adıyla gene Almanca-Türkçe yayınlanan aylık ekonomi dergisinde yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İstanbul Gazeteciler Derneği ve Ekonomi Muhabirleri Derneği üyesi olan Selçuk Onur, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

     
Fatih ŞENER - UND İcra Kurulu Başkanı
 

İşletme eğitimi sonrasında profesyonel çalışma hayatına otomotiv yan sanayinde başlayan Şener, askerlik görevi ardından Türkiye Kalite Derneği’nde (KalDer) göreve başladı. Bu görevini 1998 yılına dek profesyonel olarak, 1998-2009 yılları arasında gönüllü İcra Kurulu Üyesi olarak sürdürdü. Eş zamanlı olarak 1988 yılında kurduğu Pozitif Danışmanlık Ltd. ile özel şirketlere ISO 9000, ISO 14000 konularında danışmanlık yaptı, eğitimler verdi.  

Aynı dönemde özel sektör dışında ülkemizin tüm bölgelerinde ve Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gümrük Müsteşarlığı, Emniyet Teşkilatı gibi birçok kamu biriminde, "verimlilik-kalite", yönetim becerilerinin geliştirilmesi ve vatandaşa sunulan hizmet kalitesine yönelik eğitimler verdi.

2001 yılı Şubat ayında UND’de göreve başlayan Şener, UND’nin yeniden yapılanma sürecinde İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak yönetim sistemini kuran ekibin liderliğini yürüttü. Bu çalışmalar sonucunda UND, 2002 yılında ISO 9001 Belgesi alan ilk ve 2004 yılında ise, Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Sivil Toplum Kuruluşu oldu. UND’deki görevine ara vererek yüksek lisans için İngiltere’ye giden Şener, “İş Etiği - Business Ethics” konulu tez çalışmasını yaparken, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TBCCI) danışmanlık görevine (2004-2005) getirildi.

Türkiye’ye dönen Şener, 2005-2006 yılları arasında UND’de İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra başladığı Yönetim Danışmanlığı faaliyetleri yanında ilki 2005 ve 2007 yılında iki kez seçildiği TBCCI yönetim kurulu üyeliğini 2009 yılına dek sürdürdü. Şener, halen İzmit Belediyesi Başkan Danışmanı’dır.

Fatih Şener 1 Nisan 2013 tarihinde yeniden UND İcra Kurulu Başkanı  oldu.

     
Celal TOPRAK - Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı
 

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi

Gazeteciliğe Ankara’da Son Havadis Gazetesi’nde başladı. İstanbul’da Türk Haber Ajansı ve ANKA’da mesleğini yapmaya devam etti. Ardından   Akşam Gazetesi, Tercüman Gazetesi  gibi bir çok gazetenin ekonomi yönetmenliği yaptı.

Daha sonra  Cem Medya Grup Başkanı olduktan sonra Artı Bir Tv Grup Başkanlığını yaptı.  TVEM televizyonunda program hazırlayıp sundu.

Meslek örgütlerinde ve sivil toplum örgütlerinde çalıştı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin genel başkanlığını yapıyor.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde aktif bir üye olarak başladığı çalışmaları sonrası bu örgütün genel sekreterliğini yaptı. Halen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi...

Sektörle ilgili bir çok STK , Üniversiteler ve firmaların değişik konferanslarında konuşmacı ve yönetici olarak yer aldı.

Beş yıl  İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ve 6 yıl kadar  İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘’Ekonomi Haberciliği’’ dersleri veriyor.


Yeni nesil tv olan  Kanalekonomi.com webtv'de Genel Yayın Yönetmeni ve Gözlem Gazetesinin İstanbul Temsilcisidir.

Eğitim
Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.
İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda master yaptı.

Ödüller
Çok sayıda sendikadan çalışma dünyasına katkı ödülleri aldı.
Ekonomi ile ilgili çok sayıda sivil toplum örgütünden ödüller aldı.
Akdeniz Bölgesi’nde tarım turizmine ilişkin yazılarından dolayı yılın gazetecisi seçildi.

     
Atilla YILDIZTEKİN - Lojistik Danışman
  ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yıldıztekin, master dersleri sırasında TEK Özel Projeler Dairesi’nde mühendis olarak görev aldı. 1975’te Anadolu Endüstri Holdinge bağlı An-Pa Anadolu Pazarlama A.Ş. Ankara Bölgesi’ni kurdu. 1983 yılında aynı kuruluşta İstanbul Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü’nü yapılandırdı. 1985-1993 arasında Caterpillar yedek parçaları pazarlayan aile şirketinde şirket ortağı olarak çalıştı. 1994’te Caterpillar’in temsilciliğini yapan Borusan Makina’nın kurulmasında Servis, Yedek Parça ve Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 1999-2001 arasında Genel Müdür olarak Borusan Lojistik A.Ş.’nin kurulmasını, Gemlik Limanı’nın işletilmesini ve yönetilmesini sağladı. 2002 başından itibaren Arkas Holding bünyesinde Arkas Lojistik A.Ş.’nin kurulması ve yapılanmasında Genel Müdür olarak çalıştı. 2004-2005 döneminde Aras Lojistik Kurucu Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2005 Mart ayından itibaren elliden fazla yerli ve uluslar arası firmaya danışmanlık yapmış olan Atilla Yıldıztekin, Mersin Limanı, İskenderun Limanı özelleştirme projeleri de dahil olmak üzere birçok projede yer aldı. Samsun Limanına danışmanlık yaptı halen Hopa Limanının geliştirilmesine destek veriyor. Mersin Bölgesi, Samsun Bölgesi, Hatay ve Osmaniye İlleri  için 25-30 yıllık  Lojistik  Master Planları da hazırladı. Dört yıldır farklı sektörlerde elliden fazla kurumla bağımsız lojistik danışmanı olarak çalıştı. Tedarik zinciri, lojistik ve depo yönetimi konularında kurumsal ve genel katılımlı eğitimler veriyor. Büyük depo projelerine, lojistik köy çalışmalarına danışmanlık veriyor.
 
Atilla Yıldıztekin, lojistik sektör dergilerinin yayın kurullarında görev yapıyor ve lojistik sektörüyle ilgili makaleler yazıyor. 11 yıldır Dünya gazetesinde, Perşembe Rotası sayfasında ve birçok sektör dergisinde köşe yazarlığı yapan Yıldıztekin, lojistik konferanslarında konferans başkanı, panel başkanı, konuşmacı ve panelist olarak görev alıyor, televizyon programlarına katılıyor. MARLIM Türkiye Limanlar Derneği’nin ve UTİKAD Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmetler Derneği’nin, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) yönetim kurulu üyeliğini ve lojistik komitelerinin kuruluşunu gerçekleştiren Yıldıztekin, LODER Lojistik Derneği’nde Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. CSCMP Konseyi’nin Türkiye Round Table Grubu Başkanlığını yapan Yıldıztekin, Yeditepe ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü seviyede dersler, konferans ve seminerler veriyor, üniversitelerdeki lojistik konulu tez çalışmalarına katkıda bulunuyor.
 
Çeşitli sosyal kuruluşlarda kulüp başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği de yapmış olan Yıldıztekin, evli ve 2 kız babası. Yıldıztekin, İngilizce biliyor.
 
     
  Liste alfabetik sıralanmıştır.